Kde si půjčují podnikatelé?

Podnikáním se peníze v první řadě vydělávají. Ale současně se musí peníze do takového podnikání i vkládat, bez toho by to ve většině případů rozhodně nešlo. Jakmile by se sem neinvestovalo, začal by podnik zastarávat, porouchané nebo opotřebované vybavení by se neobnovovalo, a kdyby se pak ještě z něčeho nezaplatily případné občasné prodělky, vedlo by to k neblahému konci.

Takže soukromí podnikatelé potřebují peníze. A když jich nemají dost, objevují se těžkosti. Které nakonec dosahují někdy i takového stupně, že už je jenom jediné řešení, které to může dát do pořádku. Půjčka.

dvě mince

Ovšem ne každý podnikatel má to štěstí, že mu někdo půjčí, když je toho zapotřebí. Často se naopak stane, že se podnikatel obrátí třeba i na docela všechny banky, o kterých ví, ale nikde se pomoci nedočká. Všude mu řeknou, že není bonitní a má tedy smůlu.

Někdy stačí malé příjmy takového žadatele, někdy ho poškozují třeba i záznamy v registrech dlužníků, a je po nadějích. A beznaděj v tomto ohledu je předzvěstí podnikatelských problémů.

dvě mince

A nedalo by se na tom něco změnit? Neexistuje řešení, jak se dostat k penězům i tehdy, když má podnikatel-žadatel daleko k dokonalosti? Vlastně tu ještě jedna možnost je. A tou je americká hypotéka bez registru, s jejíž pomocí se dostávají k potřebným penězům i jinak beznadějně ztracení podnikatelé. U té se totiž ručí za vrácení peněz zástavou nemovitosti, což činí prokazování hodně vysokých příjmů a čistých registrů dlužníků žadatele nepodstatným. A ten, kdo peníze půjčit potřebuje, je tady i dostane. I ve velkém množství. A pak už je zase co investovat do podnikání, které má díky tomu naději postavit se znovu na vlastní nohy a vynášet. Což by bylo bez pomoci aspoň od nebankovní společnosti často předem ztracené, nereálné.

A proto jsou nebankovní hypotéky tak důležitými pomocníky mnoha podnikatelů.