Chata pro všechny


Za dob nejhlubšího socialismu lidé neměli možnost vlastnit nemovitý majetek. Všechno se zestátnilo a budovalo společně pro blaho tehdejšího státu. Jakmile pominula největší éra socialismu, lidem bylo umožněno aby si pomalu nějaký nemovitý majetek budovali. Šlo to pomalu, protože nemovitosti byly samozřejmě drahé a lidé neměli příliš vysoké příjmy, ale díky tomu, že zaměstnanci dostávali k podpisu pracovní smlouvy na 10 let byty za směšné částky, https://www.ceskaposta.cz/rady-a-navody/podminky-pro-vydani-zasilky-/-poukazane-penezni-castky si mohli dovolit pořídit i víkendovou chatu.

peníze dolary

Většina lidí totiž ve městech žila v bytě, a lidé tak toužili po tom, aby si mohli pořídit chatu či chalupu. Strávit víkend někde v přírodě bylo tehdy jako balzám na duši, a i dnes si lidé rádi na chatu vyjedou, pokud jim například zbyla po prarodičích. I když se mnoho rodin z finančních důvodů chat zbavilo, nyní můžeme sledovat trend, kdy si lidé opět začínají chaty kupovat.

Pokud někdo neměl peníze na údržbu chaty, došlo to někdy tak daleko, že z původní chaty zbyl jenom pozemek. Jestli je to i váš případ a máte pozemek, některém dříve stála chata, můžete si pořídit místo klasické zděné chaty třeba tiny house. Je to maličký domek na kolečkách, který je možná přistavit kamkoliv chcete. Uvnitř má všechny přípojky, takže pokud máte přípojky na pozemku, budete mít malou komfortní chatu, ve které můžete přespávat klidně i během největších mrazů.

mini dům

Maličký domek kam se vejdete
Máte děti a chtěli byste s nimi jezdit na chatu? Do maličkého domku se vejdete všichni. Je sice malý co se týče zastavěné plochy, ale díky tomu že je řešený jako patrová stavba, vám poskytne dostatek místa pro víkendové pobyty celé vaší rodiny. Stává se stále populárnějším, protože je o mnoho levnější než běžný zděný dům. Chcete si vybudovat novou chatu ale nemáte miliony na kontě? Tento domek by mohl být ideálním řešením.