Zdravotní benefity šípkového čaje

Ochutnali jste už někdy šípkový čaj? Pokud ano, určitě si vybavíte jeho specifickou chuť. Někdo si ji zamiluje, někdo jiný ji nemůže vystát. Šípkový čaj se připravuje, jak už název napovídá, připravuje z šípků. Po uvaření získá červenou barvu a po ochutnání ucítíte květinové tóny. Šípky jsou vlastně ona zaoblená část, kterou najdete těsně před okvětními lístky růže. Nepoužívají se jen na výrobu čaje, ale také pro výrobu šípkového oleje, kosmetiky, aroma olejíčků a podobně. Dokonce se šípky využívají i v kulinářství a najdete s nimi spoustu receptů. Původem šípky pochází z Asie, Afriky a Evropy, záleží na tom, k jakému druhu se zrovna dostanete. Sbírat je můžete koncem léta a začátkem podzimu, kdy jsou již plně zralé. Růst začínají již od začátku léta, ale v té době ještě nejsou vhodné pro přípravu čaje, nebo čehokoliv jiného.

šípky

Proč bychom měli pít šípkový čaj? Jaké má pro nás zdravotní přínosy?

Podpora imunity

V šípcích najdete opravdu velké množství vitamínů, které pomohou posílit vaši imunitu a bojovat proti nemocem, jako je nachlazení, chřipka nebo něco jiného. V takovém čaji najdete především vitamíny C a A. Jestli vás tedy trápí nachlazení, nebo víte, že jste často nemocní, tak doporučujeme začít pravidelně pít šípkový čaj.

šípky

Trávení

Trápí vás špatné trávení? Opět vám s tím může pomoci šípkový čaj. Jeho vlastnosti jsou protizánětlivé, takže dokážou zklidnit žaludek nebo střeva, které sužují záněty. A nemusí se jednat pouze o záněty. Díky obsahu flavoidů podporuje tvorbu trávicích enzymů, takže se vaše snězené jídlo v trávicím ústrojí lépe rozloží. Pomůže vám také, pokud trpíte průjmem. Pozor ale, šípkový čaj může u některých jedinců vyvolat i negativní účinky. Pokud jste na šípky alergičtí, samozřejmě se vyhněte i šípkovému čaji. Pokud užíváte léky na cukrovku 2. typu, taktéž pro vás není čaj vhodný. Opatrnější by měli být i těhotné a kojící ženy. Na tomto odkazu si můžete zakoupit kvalitní šípkový čaj https://darka-shop.cz/katalog/cerstve-a-kvalitni-bylinky/caje-podle-obsazenych-bylinek/sipkovy-caj.