Úklid po rekonstrukci domu


Máte v úmyslu podrobit rozsáhlé stavební rekonstrukci vaši nemovitost? Chystáte výměnu oken a dveří, novou fasádu, střešní krytinu, vnitřní příčky, podlahové topení a kompletní rekonstrukci koupelny a kuchyně? Takovéto akce nebývají ničím výjimečným a mnoho stavebních firem je připraveno si s nimi poradit v profesionálním duchu, a tak stačí jen domluvit vhodný termín a vpustit řemeslníky na kolbiště.

úklidová firma

Jakmile rekonstrukce skončí, přichází čas na pořádnou oslavu. Objednáte obložené chlebíčky, zákusky a vhodné nápoje, pozvete vaše příbuzné a přátele, a budete mít důvod oslavovat nové bydlení a významnou životní změnu. Ještě před tím se však musí po řemeslnících uklidit, a to neobnáší jen kbelík, hadr a vytření podlahy, úklid po řemeslnících bývá náročný svým rozsahem, protože se v místě nachází mnoho nepříjemných a nežádoucích jevů.

úklid domu

Všudypřítomný bílý prach – zednické a obkladačské práce s sebou nesou expanzi specifického bílého prachu, což je kombinace či směs sypkých lepidel, cementu, vápna, sádry a tmelů, vydroleného a vybroušeného sádrokartonu, spárovací hmoty na obklady anebo odpadu z práce s pórobetonovými bloky. Tento velmi jemný prach doslova usedá na vše kolem sebe, a neubrání se tomu ani strop. Budou zasažena svítidla, stěny, okna, parapety, dveře a všechny předměty, co se uvnitř nachází. Odstranit prach není jednoduché, a proto se vyplácí oslovit úklidovou firmu z Ostravy.

Nánosy bláta, šmíru a mastnoty – některé stavební činnosti mohou situaci komplikovat i obtížně odstranitelnými skvrnami a zbytky stavebních hmot a odpadu z organických materiálů, zejména mastnoty, šmíru, olejů a nánosů bláta a zeminy z pracovní obuvi. I s tím si profesionálové poradí, mají k dispozici stroje a speciální pomůcky a samozřejmě i postupy, jak čistit různé skvrny a typy nečistot i v takovýchto případech.