Stěhování do Prahy nemusí být jen za prací


Praha je překrásné město a není to dáno jen množstvím památek, za nimiž cestují lidé z celého světa. Pražský půvab velmi dobře vystihuje i její členitost, množství parků a zahrad, kopců a skalisek, vzpomeňme kupříkladu Přírodní park Divoká Šárka – Lysolaje anebo Prokopské údolí či Hostivařskou přehradu. Na takových místech byste možná zapomněli, že se nacházíte na katastrálním území hlavního města.

pohled na Prahu

Jestliže se někdo z vás rozhodne přestěhovat do Prahy, může se za tím ukrývat ekonomický profit – zejména mnoho pracovních příležitostí a lepší platové ohodnocení, v porovnání s jinými regiony, ovšem zdaleka to nemusí být jediný důvod k tomu, měnit prostředí k trvalému pobytu. Paradoxně se dokonce některé venkovské oblasti podobají spíše nevzhledné planině, kde nelze nic zajímavého očekávat, a Praha je v porovnání s nimi mnohem zajímavější, atraktivnější a hezčí. Nelze se tedy divit i tomu, že typický Pražan, který je patriotem města, v němž žije třeba třicet let, že nejraději tráví volný čas v městských parcích a tamní zeleni.

Divoká Šárka - Praha 6

Kdo plánuje stěhování do Prahy, měl by mít na paměti, že je tu skutečně mnoho míst, kde lze odpočívat a relaxovat, a že to není jen smogový oblak plný chaosu a zmatku. Abyste tomu chaosu a stresovému počínání předešli i při stěhování, zajistěte si stěhovací proceduru od profesionální firmy včas. V ideálním případě pět týdnů předem, a pokud možno na středu nebo čtvrtek. V tyto dny se již lidé těší na víkend, opadá pondělní a úterní stres, a vezmete-li si volno i v pátek, budete mít včetně víkendu celkem čtyři až pět dnů volna, což se vám hodí hlavně ve fázi zabydlování v novém prostředí. A nezapomínejte v průběhu práce vhodně relaxovat a objevovat ta známá i méně známá pražská přírodní zákoutí, může se vám k tomu dobře hodit i jízdní kolo, které lze po Praze přepravovat metrem.