Revize elektro v domácnostech není povinná, ale ..

Revize elektro rodinný dům je jedna z běžně prováděných prací certifikovaného elektrikáře. Důvodem této činnosti je předcházet nebezpečným situacím, které nastávají v průběhu každodenního života v domácnostech.

Dětské pokoje – jakmile elektrikář zkontroluje elektrický rozvaděč, svou pozornost zaměří na jednotlivé místnosti v domě. Záměrně tu uvádíme dětský pokoj na prvním místě, protože právě zde je nutné veškerou elektroinstalaci i spotřebiče podchytit, aby nebyly v ohrožení děti. Ty bývají všetečné, však to možná znáte, a proto se tu vyplácí zaslepovat zásuvky a instalovat pouze taková svítidla, která jsou bezpečná, zejména co se týče ochranného krytu. Dětem také nepatří do rukou elektrické spotřebiče, a pokud ano, tak pouze pod dohledem dospělé osoby.

revize elektro

Kuchyně – elektrikář v kuchyni může shledat závadnými mnoho spotřebičů, které mohou mít uvolněné nebo poškozené přívodní kabely, a bývá tu také častokrát přetížený zásuvkový okruh. Svádí to k tomu, připojit na jednu zásuvku i deset spotřebičů s vyšším odběrem naráz, a v kuchyních je to snadné s rychlovarnou konvicí, mikrovlnnou troubou, žehličkou, chladničkou, toustovačem, kávovarem, kuchyňským mixérem a robotem atd.

elektrické zásuvky

Dílna a zahrada – nezapomeňte pozvat elektrikáře i do dílenských prostor a na zahradu, pokud používáte elektrické stroje a přístroje, jako je bruska, vrtačka, pila, křovinořez, sekačka na trávu, plotové nůžky nebo fukary. Problematické bývají také přívodní a prodlužovací kabely, které je v průběhu práce snadné naseknout či naříznout. Některé závady sice odhalíte sami vizuálně, ale někdy je nutné použít měřicí přístroje a prověřit spotřebiče odborníkem.

Revizi elektro je možné objednat nejen pro rodinný dům, ale i pro rekreační nemovitost nebo byt v bytovém domě, kde je také celá plejáda možných závad, které vedou k požáru nebo nebezpečnému úrazu.