Proč ženy stále milují krajky

Krajky – zdánlivě jen obyčejný druh látky, který lze stále najít v šatnících mnoha žen. Jejich dlouhá historie, jedinečnost výroby a originalita každého ručně vyrobeného kousku je však činí pro mnohé neobyčejnými. Která z žen na sobě nikdy tento luxusně působící kousek látky snad nikdy neměla alespoň v určitém provedení? A kolik z nich ho poté nezačalo do svého šatníku pravidelně zařazovat? Možná mezi ty, které krajku nemají v oblibě, patříte i vy. Souhlasíme, že na běžné nošení je jejich kombinování trošku náročnější, i tak je ale v určitých módních variacích lze vytáhnout do práce nebo jen na procházku městem.

Žena s růží

Doba jde totiž kupředu a dávno minuly doby, kdy krajky byly pouhou součástí nočního prádla nebo propracovaných šatů dam z vyšší společnosti. Pryč jsou i časy, kdy jste je mohly párkrát do roka zahlédnout na plesových róbách žen ladně se pohybujících na tanečním parketu. Dnes se krajky staly vkusnou součástí dámských halenek, sukní, šatů i punčoch. K eleganci máte prakticky v jakémkoliv vhodně střiženém kousků s dekorem krajky jen malý krůček. Jejich originalitu a vznešenost neshodí odpovídající džíny či halenka, kterou byste však měli volit v jemnějším stylu, neboť se vzor krajky ve většině případů stává dominantou celého outfitu.

Prádlo na šňůře

Doplňte třeba sukni s krajkovým okrajem elegantní halenkou a klasickým trenčkotem a můžete vyrazit do ulic, kde se po vás zaručeně nejedno oko pootočí. S tímto doplňkem se určitě i na sebevíc přeplněných ulicích neztratíte, nezapřete v sobě ženskou část své duše a dokážete sobě i ostatním, že krajky mají i dnes v šatnících žen své místo. Byla by totiž velká škoda tento moderní prvek zatratit jen kvůli tomu, že ne každý kousek, který je s jeho dekorem vyroben, se tak úplně povede. Krajky totiž mají svou úlohu i dnes, jen je potřeba umět je nosit tak, aby splnily svůj úkol přinést v outfitu závan ženskosti a elegance.