Potraviny pro zdravý růst vašich svalů


Mnoho lidí se snaží přibrat na váze, ale ne prostřednictvím nabírání tuků, ale nabírání svalů. Nabírání svalů není tak snadné, jak by se mohlo zdát. Spousta lidí si myslí, že k tomu, aby nabrali na váze, stačí jíst jakékoliv oblečení. Ale to není bohužel pravda. K tomu, abyste nabrali na svalech potřebujete vybrané potraviny, které vám dopomůžou dobrat se vytouženého cíle.

Kromě toho, můžete kromě potravin zvolit i užívání doplňků stravy, které vám s nabíráním svalů pomohou, jako například tribulus bulgarian, které můžeme považovat za přírodní steroidy.

Jaké potraviny byste měli tedy jíst, abyste přibrali na váze svalů?

Kuřecí prsa

Kuřecí prsa k těm, kteří se věnují fitness, neodmyslitelně patří. Je to totiž jeden z nejlepších zdrojů kvalitních bílkovin, a přitom obsahuje minimum tuku. Obsahuje také vitamíny ze skupiny B. Z kuřecích prsou můžete vytvořit širokou škálu různých jídel, takže vás konzumace neomrzí.

kuřecí prsa

Tofu

Pokud jste ale vegani nebo vegetariáni, můžete mít problém s tím, jak do své stravy dostat dostatek proteinů. Vhodnou alternativou je tofu, které se vyrábí ze sójového mléka. Díky neutrální chuti je skvělý pro různé experimentování v kuchyni. A obsahuje vysoký obsah bílkovin a vápníku.

Tuňák

Ne každý je milovník ryb, ale ryby jsou opravdu skvělým zdrojem bílkovin a omega-3 mastných kyselin, které jsou důležité pro zdraví našich svalů. Jak čerstvý tuňák, tak tuňák v konzervě budou cennou potravinou pro váš zdravý jídelníček.

Cizrna

Cizrna je luštěninou s vysokým obsahem bílkovin, ale také vlákniny. Ideální možnost pro vegany. Z cizrny si vytvoříte spoustu jídel, sladkých, i slaných. Nejznámějším pokrmem, který se z cizrny vyrábí, je humus.

humus

Tvaroh

Tvaroh je sice obyčejnou potravinou, ale pro přibírání svalů ho zařaďte do jídelníčku co nejvíce. Polotučný tvaroh či odtučněný má vysoký obsah bílkovin, ale velmi malý obsah tuku. Připravíte si z něj různé dezerty nebo lahodné pomazánky.