Plavte doma

Bazén byl ještě před pár lety symbolem luxusu a dovolit si ho mohl jen málokdo. Postupem času se na trh ale dostaly i bazény cenově dostupné, mezi které patří zejména nafukovací bazén, levnější bazény z plastu ale také klasické bazény, protože už dávno nemusí stát stovky tisíc korun. Jestli máte kousek zahrady, můžete mít bazén v zahradě i vy.

bazén voda

Výběr je velký
Koupaliště jsou sice fajn, protože se tam člověk zchladí, ale problémem je, že stejný nápad mají ve stejnou chvíli i další lidé. Vznikají pak fronty úplně všude, takže nakonec se návštěva bazénu může z fajn odpoledne změnit v nepříjemné chvíle. Proto je lepší mít svůj bazén doma. V první řadě je potřeba si ujasnit, jestli byste dali přednost klasickému bazénu do země a nebo na povrch pozemku. Každý druh bazénu má svoje pro a proti. Ať už si vyberete jakoukoliv variantu, můžete být klidní, protože moderní bazény jsou vyrobeny ze speciálního plastu, který se k výrobě bazénů běžně používá. Je odolný vůči slunci, horku i mrazu.

Jaká je za bazén cena? Ty levnější ale kvalitní bazény stojí zhruba 60 tisíc korun. K ceně za samotný bazén je nutné připočítat případné stavební úpravy pro případ zapuštěného bazénu, dlažbu, ale také schody, případně přelivy, osvětlení a hlavně filtraci s bazénovou chemií. Je velmi nutné nezapomínat na údržbu bazénu, protože v opačném případě budete mít za pár dní zelenou a nepoužitelnou vodu.

žena bazén

Jak velký bazén vybrat?
Při výběru bazénu je vždy nutné vyřešit nejprve otázku, za budete chtít v bazénu jen dovádět a nebo i plavat. Další otázkou je, kolik lidí maximálně bude v jednu dobu v bazénu přítomno. Pro běžnou rodinu stačí menší bazén, a lze si vybrat mezi obdélníkem a oválem. Nezapomínejte ani na žebříky v případě bazénů na povrchu a při výběru chemie vždy dbejte na to co vám doporučí výrobce bazénů.