Objevte kouzlo Jeseníků

Jeseníky jsou výbornou volbou, pokud chcete zamířit na dovolenou někam po České republice. Jeseníky a jejich okolí skrývají mnoho možností, jak se zabavit, zajímavá místa, která stojí za to navštívit a rozhodně se zde nebudete nudit. Je to místo, které je vhodné jak na jednodenní výlet, tak na vícedenní dovolenou. Pokud se chystáte na delší dovolenou, nezapomeňte si včas zajistit ubytování. Apartmány Jeseníky pro vás budou cenově přijatelnou a dostupnou volbou.

Pokud budete v Jeseníkách, co byste rozhodně měli navštívit?

Praděd

Praděd

Klenotem Jeseníku je určitě Praděd. Jedná se o nejvyšší horu Moravy a Slezska a dosahuje výšky 1491 metrů. Na vrcholu Pradědu můžete dokonce navštívit Restauraci, která je nejvýše položenou restaurací v České republice. Na stejném míso je i rozhledna. Procházka na Praděd vám nabídne pohled na úžasnou přírodu a máte možnost spatřit faunu a flóru ze vzácných druhů.

Vodopády Bílá Opava

Na úbočí Pradědu se nachází řeka Bílá Opava, která tvoří na jednom úseku vodopády a peřeje. Tento přírodní úkaz nabízí úžasný pohled, jelikož největší vodopád dosahuje výšky 8 metrů. Nejedná se tedy jen o malé vodopádky. Kolem vodopádů vede naučná stezka, která je kvůli obtížnějšímu terénu protkaná různými lávkami a žebříky, hlavně v okolí vodopádů.

vodopád

Termály Losiny

Pokud si zatoužíte odpočinout a třeba si i zaplavat a užít nějakou legraci, ideálním místem, které musíte navštívit, je termální aquapark, který se nachází ve Velkých Losinách. Najdete v něm bazény, které jsou plněné termální vodou, což je velmi neobvyklé. Kromě několika bazénu zde najdete rozsáhlý venkovní areál, který můžete využít při pěkném počasí, velký výběr saun, například finskou nebo aromatickou a stejně tak i možnost nechat se namasírovat. Najdete tu samozřejmě i dostatečné možnosti občerstvení a dětská hřiště pro děti.