Na co nezapomenout při návrhu dětského pokoje

Děti potřebují prostor

Nedostatek životního prostoru je jednou z hlavních příčin duševních chorob. Potvrzují to mnohé výzkumy i životní zkušenosti, ostatně, stačí se zaměřit na vězně, kteří musí trávit jistý čas na samotkách v uzavřených malých prostorách. Mnohem hůře, než dospělí, však snáší stísněnost v malých místnostech děti. Jejich organismus se navíc teprve vyvíjí a omezené možnosti pohybu tu spoluvytváří náběh na deprese. Nechcete-li mít doma plačtivé a depresí postižené ratolesti, připomeňte v návrhu dětského pokoje Bydesign.cz bytovému architektu právě tento důležitý aspekt.

dětský pokoj

Architekt pak zváží dosavadní prostorové možnosti a navrhne řešení například s úsporným úložným prostorem, kam patří vestavěné skříně s posuvnými dveřmi, patrová postel s psacím stolem v její spodní části a pracovní koutek oddělený od prostor pro hraní.

Bez barev to nepůjde

Všimli jste si, jak se nám nenápadně snaží kdosi vnutit, že život je vlastně nepříjemný a nebezpečný, a že k němu rozhodně nepatří syté barvy? Zkuste si porovnat například některé filmy a videoklipy z doby socialismu se současnou tvorbou, tehdy se lidé oblékali více barevně, a nebylo zvykem, aby jak v oblečení, tak i u nábytku převládala černá a šedá. Bohužel je dnes mnoho výrobců spotřebního zboží, kteří se ladí právě na tyto ponuré odstíny, což je opět důvodem k depresím a dalším zdravotním problémům.

pokoj pro děti

Děti syté pastelové barvy vyžadují, a budete-li jim je odpírat, povede to i k závažným problémům v rodině. Vezměte tedy rozum do hrsti a dejte přednost zdravému selskému rozumu, který jasně velí, abychom se poučili z přírody. Vyjeďte si někdy do květné zahrady v Kroměříži, do některé z botanických zahrad nebo k zámku v Hluboké nad Vltavou, kde zaznamenáte tisíce nádherných barevných květů, která vám jasně dávají najevo, jak moc jsou barvy v našem životě zásadní.

Toto si naštěstí uvědomují i mnozí bytoví architekti a spolupráce s nimi v tomto směru bude poměrně snadná.