Menstruace bez obav

Muži si často myslí, že ženy přehání když říkají, že je během menstruace opravdu hodně bolí břicho nebo hlava. Jenže bylo dávno prokázáno, že tyto bolesti mohou být vážně natolik velké, že žena není schopna běžného života. Některé ženy mají natolik silnou menstruaci a tak velké bolesti, že celé období musí proležet v klidu. Toto už není normální stav, a mělo by dojít k řešení s lékařem. Únosná míra bolesti je bohužel během menstruace normální a je možné ji mírnit léky proti bolesti nebo bylinkami. Z nich se nejvíc používá kontryhel, ale i tady platí že se vším se musí zacházet opatrně určitě není na škodu konzultace s lékařem nebo v lékárně.

žena v prádle

Svou roli v míře bolestivosti hrají i menstruační pomůcky. Velice ji ovlivňují zejména tampony, protože jsou vyráběny z umělých vláken, která mohou v těle zůstávat. Zároveň jsou běleny chlorem, a pro tělo to není nejzdravější varianta. Používání tamponů může způsobit i syndrom toxického šoku, což je velmi nebezpečný stav kdy jde doslova o život. Je důležité tampony měnit často, protože by v těle neměly zůstávat dlouho. Celá řada žen uvedla, že bolesti mívají po používání tamponů. Zkuste jeden cyklus tampony nepoužívat a možná budete překvapená tím, že je to i váš případ. Namísto tamponů můžete používat menstruační kalhotky, které jsou zdravotně nezávadné, ekologické a komfortní.

dámské kalhotky

Nejdůležitější informace o kalhotkách
Je to náhrada běžného prádla, takže se nosí přímo na těle. Měnit by se měly tak jak jste zvyklá u jednorázových pomůcek, ale samozřejmě je dobré nenechávat menstruační pomůcky několik hodin. Optimální doba výměny je v rozmezí 4 až 6 hodin, ale samozřejmě záleží na vás a také na intenzitě krvácení. Po použití je stačí namočit do vody a dát vyprat. Díky tomu že jsou opakovaně použitelné ušetříte ročně tisíce korun za jednorázové pomůcky.