Levné bazénové příslušenství nutně neznamená, že je špatné

Pořídili jste si bazén, anebo o něm teprve uvažujete, a spolu s ním budete nakupovat i bazénové příslušenství? Pak se vám možná budou honit hlavou myšlenky na další obrovskou investici, protože je vám jasné, že výrobky za pár stovek se vám brzy rozpadnou, a budou přinášet spíše starosti, než užitek. Rádi bychom vás však upozornili, že to s tím nákupem příslušenství není takové, jak tvrdíte.

žena v bazénu

Bazénová filtrace – nejdražší položkou u bazénového příslušenství bývá filtrace. Doporučujeme pískovou, která je prověřená léty praxe, naprosto spolehlivá, a co se týče výměny pískové náplně i levná na provoz. https://klinovec.cz/lanovky-a-vleky Čerpadlo se volí výpočtem podle velikosti nádrže a v tomto by vám měl pomoci odborník. Na filtraci nemá význam šetřit, to si můžete dovolit na tom ostatním.

Teleskopická tyč – kromě filtračního okruhu a dezinfekčních tablet bude nezbytné pro udržení čisté vody v nádrži pořídit bazénový vysavač. Některé nečistoty spočinou na dno a odtud je jiným způsobem nedostanete. Nyní se ovšem mnozí z vás zhrozí, protože si představí dalších desetitisíce korun za robotický vysavač, ale tak to vůbec být nemusí, vysavače mohou být i formou ručních nástavců na teleskopickou tyč, a ty pořídíte za pár stovek. Jejich účinnost je stejná, jako u plně automatických strojů, pouze s tím rozdílem, že práci musíte vykonat vy.

růže na hladině

Krycí plachta – zakrývání hladiny nádrže vám může připadat zbytečné, i když investice do krycí plachty není tak vysoká. Přesto vám plachta dokáže ušetřit další peníze, a někdy jsou to tisíce korun ročně. Plachta samozřejmě brání spadu nečistot a tím snižuje náklady na filtrování vody a její dezinfekci, ale podstatné je něco jiného – vypařování vody. V průběhu koupací sezóny totiž musíte dopouštět kvůli tomuto jevu poměrně hodně vody a v přepočtu na vodné a stočné to není zanedbatelná částka. Například u toho nejmenšího bazénku o průměru 4 metry se vám za půl roku provozu vypaří zhruba 12 kubíků vody, což je přepočteno na peníze přibližně 1 500 Kč. Za deset let takového počínání byste zbytečně vyhodili oknem patnáct tisíc korun.