Jak se řeší finanční tíseň

Kolik jenom lidí už zažilo a třeba i právě nyní zažívá finanční problémy! Kolik lidí třeba právě teď neví, co si počít se svým životem, jak to zvládnout, a to vlastně jenom proto, že se jim nedostává tolika finančních prostředků, kolika by jim jich bylo třeba! Takových lidí je všude po světě zaručeně dost a dost. Protože je peněz málo a zájemců o ně spousta. A tak se někdy na kdekoho z nás zkrátka nedostane.

staré mince

My lidé bychom potřebovali mít vždycky tolik peněz, abychom si za ně pořídili to, co si je třeba pořídit. Ale tolik si jich často nevyděláme. Lidé s nízkými příjmy na tom nejsou nijak valně automaticky, ale ani ti, kdo si vydělávají docela dost, na tom nemusí být lépe, pokud jim životní pouť zkříží nějaké mimořádné a těžko zvladatelné nebo přímo nezvladatelné výdaje.

A co mají dělat lidé, kteří potřebují dostatek peněz, ale tímto se rozhodně chlubit nemohou? Když se jim nepodaří zvládnout to tím, že omezí postradatelné výdaje nebo využijí peníze naspořené v dřívějších lepších časech, berou si půjčky. Samozřejmě tedy za předpokladu, že se jim podaří najít někoho, kdo by jim půjčil. Což – a to mi věřte – není žádná samozřejmost. Spousta lidí by vám mohla vyprávět, kolik úsilí je stálo přesvědčit nějaký finanční ústav o tom, že jsou bonitní, že dokážou splácet!

španělské mince

A když někdo nepřesvědčí banku o tom, že jí půjčku splatí? Pak se to musí zkusit někde jinde, kde třeba žadatelovy nedostatky nebudou tolik vadit. A tím, u čeho se nakonec dá uspět, může být třeba nebankovní hypotéka Hypotéka bez registru se totiž poskytují i těm, kdo nemají přehnaně vysoké příjmy a čisté registry dlužníků. Tady se zaručuje splácení půjčených peněz dlužníkovou nemovitostí. A kdo takovou záruku nabídnout může, peníze sežene. A i díky takové nebankovní hypotéce se pak zase dá normálně žít. Jen s tím rozdílem, že se musí i splácet.