Elektrikář z Prahy 7 vám pomůže s výměnou svítidel


Světelné okruhy v domácnostech jsou jedním ze segmentů elektrických rozvodů, které při jakémkoli zásahu vyžadují přítomnost kvalifikované osoby, v tomto případě elektrikáře s platným certifikátem. Jedinou výjimkou je výměna vadných žárovek a dalších světelných zdrojů, a někdy také výměna samotných svítidel. Kdy je zapotřebí přivolat elektrikáře, a kdy na to stačíme sami?

elektrikářské práce

Výměna kabelových rozvodů – máte-li podezření, že je světelný okruh nějakým způsobem nebezpečný, je poškozený, přetížený, a vykazuje-li další nedostatky v průběhu provozu, a že se problém týká nejen svítidel, ale i samotných vodičů ve zdivu nebo v lištách, nechte jej prověřit elektrikářem z Prahy 7 https://www.technologie-budov.cz/elektrikar-praha-7/. V rámci revizních činností tu může odhalit i velmi závažné jevy, například poškozené izolace vodičů ve zdivu nebo v koncových prvcích, či dosluhující hliníkové rozvody, budované ještě v období socialismu.

Nové rozvody – potřebujete-li ke stávajícímu světelnému okruhu přidat další svítidla, například rozšířit počet světel v obýváku nebo v kuchyni, neměli byste se do toho pouštět sami, ale měli byste tím pověřit elektrikáře. Ten zabrání například tomu, že budou mít instalační vodiče menší průměr, a budou se přehřívat v důsledku zátěže v průběhu provozu.

výměna osvětlení

Vypínače – i závada na docela obyčejném vypínači v obýváku vás může pěkně potrápit. Může tu dojít ke zkratu, ke vzniku elektrického oblouku, a pokud je nablízku hořlavý předmět, váš byt by mohl i vyhořet. Některé vypínače zvládnete vyměnit sami, ale u takových křížových a schodišťových vypínačů si raději nechte poradit a svěřte výměnu profesionálům.

Kryty svítidel – montáž některých lustrů a závěsných lamp se zdá zpočátku snadná, ale jestliže tu narazíte na problém s ukotvením svítidla a s jeho zapojováním, můžete se s tím pěkně potrápit. Jestliže nejste zrovna zručný kutil a neovládáte jednoduché elektroinstalační práce, dejte šanci elektrikáři, ať ukáže, co v něm je.