Děti a lidé

Je opravdu hodně lidí, kteří by si přáli mít děti. Jenomže mějte také na paměti, že ne všichni lidé chtějí mít malé děti. Je toho opravdu hodně a také je mnoho názorů, proč někdo nechce mít vůbec žádné děti. Ale věřte mi, že na tom není vůbec nic špatného, když se někdo nepřeje žádné dítě. Podle mého názoru je spíše skvělé, když se někdo rozhodne proto, že nebude mít dítě, než aby ho někde potom odhodil anebo nedej bože udělal něco horšího. Takže pokud i vy si myslíte, že ten, kdo nechce mít dítě, že je sobec, tak to se tedy opravdu na omylu. Znám jednu takovou paní, které už je přes čtyřicet let a sama říká, že děti má opravdu hodně ráda, ale vlastní by nikdy nechtěla.

Mám také děti.

Prý není takový ten typický mateřský typ, že by se stále celý den starala jenom o děti a celý den kolem nich běhala. Já sice chápu, že je opravdu zábava a také klid, kdy si můžete vždy dělat, co chcete. Přijdete z práce a potom máte celý zbytek dne už jenom pro sebe a nemusíte na někoho brát ohled. Zdá se vám to jako něco špatného? Anebo sobeckého? Já chápu, že mnoha lidem se tohle bude zdát opravdu hodně sobecké. Jenomže mi dáte za pravdu, že je opravdu lepší, když člověk raději nemá dítě, než kdyby se potom o něj nestaral.

Děti jsou poklad.

To jsou pak bohužel zbytečně plné dětské domovy, kde je potom dětem smutno a chtěli by mít své milující rodiče. Takže pokud vy stále váháte, jestli mít dítě nebo ne, tak musíte vnitřně vědět, jestli na to máte. Já jsem moc ráda, že děti mám, protože děti jsem si vždycky přála. A myslím si, že je jistě mnoho lidí, kteří by poskytli láskyplný domov dětem z dětských domovů. Věřím tomu, že mnoho dětí by si založily láskyplnou péči milujících rodičů, kteří by si dělali radost navzájem. Já zastávám ten názor, že děti by měly být doma, a proto je skvělé, že v naší zemi je plno spokojených dětí a rodičů.