Co s sebou přinesla pandemie covidu?

Pár let dozadu jsme všichni do jednoho zažili pandemii covidu, která se nás všech dotkla a na někom i něco zanechala – buď pozitivní nebo i negativní odkaz. Někomu pandemie covidu pomohla, protože se díky ní rozvíjel a mohl dělat věci, které by jinak vůbec nedělal. Hodně lidí přišlo o práci, a tak si muselo najít jinou a tím se dost posunuli. Někdy je lepší být v drobném nepohodlí, protože tak člověk dosáhne mnohem lepších a vyšších výsledků, než kdyby nebyl pod tlakem a vše by procházelo v pořádku a bez větších problémů. Někomu naopak covid hodně vzal, v tomto případě se bavíme právě o práci.

covid

Někteří lidé totiž přišli o super práci, ve které byli opravdu dobří a úspěšní a tím to pro ně skončilo a našli si například mnohem horší práci, ve které mají i méně peněz a díky tomu třeba ani tak nevychází s měsíčními výdaji. Je to pro ně velká tragédie a nemohou se z toho obecně dostat. I tak je ale snad covidová doba za námi a pandemie už není, na covid se už moc nemyslí, což je možná dobře, protože všichni žili ve strachu z toho, že nedejbože dostanou covid a nebudou moci jít ani do práce, takže budou na nemocenské a budou mít mnohem méně peněz, než by měli normálně jako zdraví lidé v práci.

covid-19

Nyní už se covidu nikdo nebojí hlavně proto, že už kolem toho není tak velká mediální bublina, jaká kolem toho byla dříve. Teď už si lidé nemyslí, že je to tak smrtelné onemocnění, a navíc lidé také už mohou s touto nemocní normálně do práce a normálně fungovat, protože je to vlastně dost podobná nemoc chřipce, jakou my všichni důvěrně známe. Jen média kolem toho vytvořila dost výstražné pásmo, a tak se lidé báli čehokoliv, u čeho se třeba jen mluvilo o covidu. Na druhou stranu se vše velmi zdigitalizovalo a vše je modernější, vznikly i například rezervační systémy, které pro někoho byly a jsou nepříjemné, ale na druhou stranu je to fajn pro lidi, kteří se bojí mluvit a ozývat se někomu na telefonu, tak se jen objednají online a nemusí s nikým ani mluvit. To se stalo například i ve zdravotnictví a vy se pár kliknutími můžete někam objednat.