Co pořídit do výbavy?

U většiny rodičů nakonec převládne názor, že bez kočárku bude jejich péče o miminko o něco těžší. Je to dáno tím že většina lidí kočárek používá, a proto nakonec kočárek Maxim-kocarky pořídí většina rodičů. Když se rodiče rozhodnou nějaký pořídit, většinou je čeká proces výběru, který může trvat klidně i několik měsíců. Výrobců existuje několik a ti pravidelně každý rok vydání a dodávají na trhy nové a nové kočárky, které se většinou liší jen v detailech a pak samozřejmě cenou, protože nové modely jsou vždycky dražší než ty starší.

fialový kočárek

Jak jej vybrat?
Výrobci dětského sortimentu moc dobře ví, že hlavně maminky dají na design a chtějí mít pro své děti moderní pokojíčky, oblečení a hračky sladěné do detailů. Výběru podle módních trendů podléhá i kočárek, protože s kočárkem maminky tráví spoustu času. Chodí na procházky, na nákupy, k lékaři, prostě jej většina rodičů v prvních měsících po porodu nedá téměř z ruky. A právě tady nastává problém v tom najít takový kočárek, který bude vyhovovat rodičům nejen vzhledově, ale především funkčně a cenově. Není žádná ostuda vybírat kočárek podle ceny, protože ty nejdražší vám toho navíc většinou moc nenabídnou.

růžový kočárek

Kočárek by měl mít stabilní a pevný, ale zároveň lehký rám, se kterým se bude dobře manipulovat. Měla by na něj jít snadno nasadit korba i sportovní nástavba, a měl by mít dostatečně velká kola, která jdou lehce ovládat. Měl by jít snadno složit i rozložit, a určitě byste si jej měli zkusit osobně oba dva přímo na prodejně. Díky tomu se vyhnete nepříjemnému překvapení například v podobě toho, že zjistíte až po narození dítěte, že se vám kočárek nevleze do auta. Vždy vybírejte kočárek osobně a nenechte se výrobci nalákat na designový kousek za desítky tisíc korun, stejnou službu vám udělá i daleko levnější kočárek od běžných výrobců za cenu okolo deseti tisíc korun.