Bydlet moderně

Kdo chce bydlet v domě, má dvě možnosti – opravit si starší dům a nebo postavit nový. U staršího domu je problém v tom, že nikdy přesně nevíte, jaký jeho skutečný stav je. Během stavby můžete narazit na spoustu problémů, které mohou být často i dost závažného charakteru. Následkem toho může dojít k výraznému zdražení a zpoždění celé stavby. To jsou hlavní důvody proč naprostá většina lidí volí novostavbu.

solární panely

Kdo se rozhodne pro novostavbu, ten zase musí vyřešit, zda bude mít pasivní dům a nebo chce mít dům bez moderních technologií. Moderní technologie nám mohou pořádně usnadnit život, ale je potřeba myslet na to, že se nám nejspíš prodraží účty za elektřinu, protože všechny moderní vychytávky fungují právě na elektřinu. Jaké jsou v současné době moderní technologie, které v sobě často ukrývají nízkoenergetické domy https://www.enerdomy.cz/?

  • Tepelné čerpadlo

Jde o moderní způsob vytápění. Existuje více druhů čerpadel, a ta nejlepší umí pracovat se vzduchem v domě. V praxi to znamená, že díky němu cirkuluje domem vzduch tak, aby došlo k ochlazení nebo oteplení domu. Nejdražší čerpadla mohou stát stovky tisíc, ale je možné na ně získat dotaci.

stavba domu

  • Solární panely

Právě solární panely se staly velkým hitem posledních dvou let. Cena elektřiny šla rapidně nahoru, a proto mnoho lidí zvolilo cestu montáže panelů na střechu domu. I na panely lze získat dotace, takže jejich cena nakonec nemusí být tak vysoká. Panely během slunečního počasí vyrábí elektřinu ze slunečního svitu. Tu můžete buď hned spotřebovat, uložit do baterií a nebo prodat dál. Mezi další moderní vychytávky patří hlasové ovládání domu a to i přes mobilní aplikace, ovládání spotřebičů na dálku opět přes mobilní aplikace nebo zabezpečovací systémy. Telefonem nebo hlasem si můžete spustit třeba žaluzie, zapnout světla a nebo si nechat vyprat prádlo či vyluxovat.