3 způsoby, jak zpracovat přebytky ovoce

Letní a podzimní měsíce s sebou obvykle přináší nejen zajímavé změny teplot a volný prázdninový čas s nástupem do školy na počátku září, ale také spoustu zralého ovoce na našich zahradách. Všichni, kdo mají to štěstí takový kus půdy vlastnit, ale asi vědí, jak náročné někdy může být ovoce a zeleninu uchovat a ochránit před zkázou. Přepravky na ovoce někdy je možné využít a taková jablka či hrušky v nich vydrží opravdu dlouho, s jinými druhy ovoce však může nastat problém. A pokud jste již skutečně přecpaní různými buchtami, koláči a dalšími pochoutkami a ovoce potřebujete uchovat spíše na delší čas, možná vám skvěle poslouží některý z následujících tipů.

kbelík s jablky

Zavařujte

Ať už se rozhodnete pro džem nebo kompot, vždy je tato volba sázkou na jistotu! A to zdaleka nejen u babiček. Moderní maminky totiž klasické marmelády dokázaly obohatit o různé další komponenty, a tak často vznikají nepřeberné směsice chutí, jež skvěle obohatí nejen čerstvý chleba na snídani, https://slovnik.seznam.cz/cz-en/%3Fq%3Dsn%25C3%25ADdan%25C4%259B ale můžete jimi také potěšit své známé. A takové kompoty při zimním pečení buchet jako když najdete – užijete si chuti vlastního ovoce na křehkém těstě, i když venku zrovna zuří sněhová vánice.

Mixujte a mrazte

Z ovoce můžete vytvořit také různé druhy přesnídávek a pyré, které vám po úpravě mohou taktéž dlouho vydržet. Rozmačkané jahody jsou výbornou pochoutkou pro horké dny a stejně můžete naložit i s mnoha dalšími druhy ovoce, které v zimě znovu jako když najdete. A přesnídávky zase ocení zejména mladší členové rodiny.

zralá lesní jahoda

Tvořte sirupy

Možná si ještě vzpomenete na to, jak vaše babička měla vždy připraven pravý domácí sirup. I přesto, že nabídka supermarketů je v tomto odvětví skutečně široká, na domácí sirup jen tak ledajaký nikdy svou kvalitou dosáhnout nemůže. Ať se tedy rozhodnete pro rybíz, květy bezu či populární rýmovník, chybu neuděláte v žádném případě. A to vlastně zpracováním ovoce neuděláte nikdy.